Облицювання стін керамічною плиткою: своїми руками проводимо монтажЩо таке облицювання стін, і як проводити цю операцію? Хороше запитання, тому що саме цей процес вважається завершальним в будь-якому ремонті. Саме від нього залежить, чи виконана задача, поставлена ​​дизайнерським проектом, чи ні. Тому фахівці рекомендують дуже серйозно підходити до вибору обробного матеріалу, яким планується облицьовувати стіни приміщення.

Види облицювального матеріал
Якщо ще зовсім недавно для облицювання стін в житлових приміщеннях використовували тільки невелика кількість оздоблювальних матеріалів, і вибрати щось не становило великих труднощів, то сьогодні різноманітність матеріалів настільки великий, що часом навіть професіонали бувають у роздумах, вибираючи той чи інший матеріал. Тому перш за все хотілося б перерахувати деякі основні оздоблювальні матеріали, якими сьогодні користуються майстри, щоб облицювати стіни в житлових приміщеннях:

керамічна плитка;
пластикові панелі;
декоративні панелі;
фанера;
гіпсокартон;
вагонка;
декоративна штукатурка;
та інші матеріали.

Звичайно, не варто забувати і про шпалери з фарбою, але ці два матеріали, швидше за все, відносяться до категорії оздоблювальних матеріалів, а не до облицювальних.

Якщо розглядати кожен вид облицювання, то необхідно відзначити, що кожен з них має свої переваги і недоліки. Так, наприклад, гіпсокартон став сьогодні часто застосовуватися для облицювання стін. Це прекрасний матеріал, який володіє високими фізико-технічними і експлуатаційними характеристиками.

Переваг у гіпсокартону маса. Хотілося б відзначити, що установка цього матеріалу вирішує багато проблем в процесі обробки стінових поверхонь.

По-перше, стіни, оброблені гіпсокартонними листами, стають рівними.
По-друге, поверхня таких стін дивно гладка.
По-третє, гіпсокартон – це хороший звукоизолятор.
Але, як і у будь-якого матеріалу, у нього є і мінуси. Основний полягає в тому, що даний матеріал зазвичай встановлюється на каркас, а це говорить про те, що нехай навіть невелика частина простору приміщення буде, так би мовити, вкрадена.

Монтаж плитки на стіну

Облицювання панелями так само вважається досить поширеною процедурою. В даний час різноманітність панелей зросла за рахунок появи на ринку пластику. Саме пластикові панелі сьогодні користуються заслуженою популярністю. Їх водовідштовхувальна здатність стала основною причиною використання такого облицювання в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Декоративні плити з МДФ практично нічим не поступаються панелям із пластику, а за деякими показниками навіть перевершують, наприклад, по екологічності та вартості. І той, і інший варіанти мають прекрасні властивості і якості, особливо подобається господаркам практичність таких матеріалів. Досить вологої ганчірочки, щоб зробити будь-які панелі чистими.

Можна багато розхвалювати різні облицювальні матеріали, але саме дерево завжди і у всі часи вважалося ідеальним оздоблювальним матеріалом для будь-якого приміщення. Правильно вибране і добре укладене дерево буде виглядати стильно, привабливо і елегантно, до того ж в такому приміщенні завжди буде затишно і комфортно. Навіть якщо ваш будинок побудований не з дерева, то, облицювавши внутрішні приміщення, скажімо, фанерою або вагонкою, можна створити неперевершений і гармонійний дизайн інтер’єру.

Декоративна штукатурка, на думку фахівців, є найкрасивішим видом обробки. Варто відзначити, що за допомогою декоративної штукатурки можна створити воістину прекрасний інтер’єр. До речі, цей вид облицювання нічим практично не відрізняється від обробки стін каменем. Але відразу ж необхідно попередити, що в даний час даний вид облицювання вважається одним з найдорожчих.

Керамічна плитка як облицювальний матеріал
В даний час облицювання стін керамічною плиткою є однією з найпопулярніших і затребуваних. Це чудовий міцний і надійний матеріал, екологічно чистий, який не боїться води, перепаду температур і високих механічних навантажень. Ось чому плитку зазвичай укладають в таких приміщеннях, як ванна і туалетна кімнати, кухня, басейни і душові. А ось статеву плитку можна побачити і в коридорах, і в передпокоях, і на балконі.

Етапи облицювання стін керамічною плиткою
Зазвичай плитку укладають на вже підготовлену стінну поверхню. І неважливо стіна зведена з цегли, блоків або залізобетону. Якщо стіна цегляна, то під плитку зазвичай проводять штукатурні роботи.

Необхідно відзначити, що штукатурка наноситься не в три, як зазвичай, а в два шари – це обризг і грунт. А ось накривка, як фінішний обробний шар, під плитку не завдається тому, що кераміка сама є облицювальною і вирівнює матеріалом.

Процес укладання керамічної плитки починається знизу від підлоги. Якщо підлога ще не готовий, то перед укладанням плитки по всьому його периметру встановлюються рейкі, які стануть відправною точкою процесу монтажу. Якщо підлога повністю готовий, то установка рейок відпадає сама собою.

Процес установки керамічної плитки проводиться двома схемами. Перша – це з використанням маяків. Друга – без таких. Перший варіант зазвичай використовується, якщо приміщення досить велике за своїми розмірами. А ось в таких кімнатах, як ванна або туалет, установку можна проводити за другою схемою.

Установка керамічної плитки починається з самого нижнього кута, якщо прийнята до провадження друга схема укладання. Але перед цим необхідно відбити одну вертикальну лінію. Для цього у верхній кут кімнати вкручується саморіз, і на нього вішається схил, по якому по стіні проводиться лінія, вона буде своєрідним маяком. Спочатку укладається перший ряд.

Кожну покладену плитку необхідно перевіряти на рівність в площинах. Для цього використовується рівень. А ось загальний стан рівності ряду перевіряють правилом з рівнем.

Необхідно звернути увагу і на витрату розчину. Не варто замішувати відразу велику його кількість, тому що укладання плитки – процес довгий, а за цей час розчин може втратити свої якості або просто підсохнути. Якщо використовується розчин для плитки на клейовий основі, то наносити його можна як на плитку, так і на стіну. З цементним розчином все простіше, його наносити потрібно тільки на плитку.

Плитка на стіну

Майстри рекомендують укласти плитку спочатку на половину квадратного метра поверхні. Тобто викласти плитку в один ряд на довжину півметра, потім таким же чином укласти зверху другий і наступні ряди. Заповнивши ділянку, можна переміщатися по горизонталі далі.

Якщо в дизайн-проект закладена укладання плитки шовним способом, то для створення швів застосовуються хрестоподібні вставки, які зазвичай виготовляються з пластика. Після закінчення робіт вставки забираються, а шви затираються мастикою.

Здавалося б, що дві схеми укладання повинні бути практично однаковими. Але необхідно відзначити, що укладання керамічної плитки по маяках вимагає від майстра не тільки досвіду і навичок, а й деяких знань.

Наприклад, установка маяків повинна проводитися строго за певною схемою. Зазвичай встановлюють чотири маяка на кожну стіну: два в верхніх кутах і два в нижніх. Найважливіше – це правильно виставити маяки у всіх площинах. Між двома нижніми маяками натягується нитка на вбиті штирі. Ця нитка дасть той рівень, за яким буде проводитися укладка. До речі, такий шнур носить назву причалка.

Сама укладання проводиться не з кута кімнати, а з середини. Довівши нижній ряд плитки до маяків, необхідно їх прибрати. Потім штирі переносяться на другий ряд, і причалка знову натягується між ними. І весь процес триває в тому ж дусі.

Як бачите, процес укладання плитки на стіну досить складний. До того ж він пов’язаний з різними видами матеріалів і деякими специфічними інструментами, навички роботи з якими необхідно мати.

Підведення підсумків
Отже, облицювання стін може бути виконана різними матеріалами. Як показує практика, технології укладання будь-яких облицювальних матеріалів напрацьовано вже давно. Схеми, варіанти, способи і методи відомі і розписані. Так що для тих, хто збирається проводити облицювання стін своїми руками, не складно буде знайти саме той варіант, який буде простіше, зручніше і економічніше саме у Вашій ситуації.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.