Підготовка стін під фарбування: своїми руками готуємо поверхнюpexels-ivan-samkov-5799058

Підготовка стін під фарбування – це дуже важливий процес, тому його, як і багато інших будівельно-оздоблювальні операції, проводять з усією відповідальністю. Професіонали знають, що від підготовчих робіт залежить якість майбутньої обробки, особливо такий, як фарбування стін або стелі.

Багато обивателів помилково вважають, що стінну поверхню варто тільки очистити від бруду і пилу, надати їй якийсь невеликий завершеного вигляду, і таку поверхню вже можна фарбувати. Це велика помилка.

Етапи проведення підготовчих робіт
Підготовчі роботи під фарбування стін діляться на чотири етапи. Перший етап – це видалення старої обробки. Тут багато що залежить від того, який матеріал до цього був нанесений на стіну. Якщо це шпалери, то їх необхідно повністю зняти, а стіну прошпаклевать і зачистити.

Видаляємо старий обробний матеріал

Перш за все зі стін знімають старі шпалери, фарбу і штукатурку

Якщо стіни були пофарбовані водоемульсійною фарбою, то змочують губку у воді і змивають фарбу. У тому випадку, якщо водоемульсіонка міцно лежить на поверхні стіни і в проекті ремонту на стіни повинна наноситися ідентична фарба, то фахівці рекомендують не змивати її, а наносити новий шар фарби поверх старої. Поверхню, покриту масляною фарбою або емаллю, добре зачищають шпателем.

Якщо на стіні покладена штукатурка, то необхідно обстежити її на якість. Що це означає? Вся справа в тому, що іноді неякісно укладена штукатурка з часом починає відшаровуватися від базової поверхні стіни.

Тому її краще простукати і визначити нехай самі невеликі порожнечі. Звук від ударів може бути глухим, як в барабані. Це говорить про те, що під шаром штукатурки утворилася порожнина. Саме це місце необхідно розбити і заново зашпаклювати.

Грунтовка стіни

Другий етап – це грунтовка стін. Це проста операція, яка потребує спеціальних навичок і великого досвіду, але для того, щоб провести її якісно, ​​необхідно придбати спеціальну ґрунтовку, яка носить назву грунтовка глибокого проникнення.

Це чудовий матеріал у своїй категорії, що володіє прекрасними фізико-технічними і експлуатаційними характеристиками. Для того, щоб нанести ґрунтовку на поверхню, потрібно використовувати валик і пензлик. Іноді для швидкості процесу майстри використовують краскопульт.

Оброблена грунтовкою стінна поверхня повинна бути в обов’язковому порядку добре просушена. Для цього спеціально виділіть час. Зазвичай сушка проводитися з протягом п’яти-шести годин.

Шпаклівка стіни

Третій етап – це вирівнювання стін за допомогою шпаклівки. І тут необхідно взяти до уваги той факт, з якого матеріалу зведена стіна. Якщо це стіна цегляна, оброблена штукатуркою, то шпаклівку наносять прямо по ній. Якщо це стіна із залізобетону, то є необхідність використовувати каркасну сітку, виготовлену з капрону, яка укладається на поверхню стіну. Правда, якщо приміщення не дуже велике, наприклад, ванна або туалетна кімнати, то капронову сітку можна і не використовувати.

Технологія нанесення шпаклівки з використанням каркасної сітки досить проста. Для цього на стіну наноситься невеликий шар шпаклівки на ширину смуги сіткового матеріалу. Поки шпаклівка не висохли, на неї укладається сітка, яка зверху знову обробляється шпаклівкою. Цей варіант зробить стіну не тільки рівною, але і досить міцною.

Друга смуга сітки обов’язково укладається на першу внахлест. Саме цей варіант підійде найкраще тим, хто проводить підготовку стін під фарбування своїми руками. З даним процесом може впоратися навіть новачок. І ще один момент. Для нанесення шпаклювального матеріалу використовуйте шпатель шириною 35-45 сантиметрів. Це буде оптимальним варіантом.

Тепер трохи про саму шпаклівки. В даний час це матеріал надходить у продаж в сухому вигляді. Зазвичай це мішки вагою в тридцять кілограм. Довести її до повної готовності можна, розвівши суміш водою. Процентний вміст води зазначено зазвичай на упаковці. Сьогодні найчастіше використовуються шпаклівки на гіпсовій основі.

Нанесену на стінну поверхню шпаклівку необхідно добре просушити. Якщо приміщення, де виробляються шпаклювальні роботи, опалюється, то процес сушіння триває не менше доби.

На закінчення поверхні шпаклюють фінішною шпаклівкою

Якщо наступний шар шпаклювального матеріалу буде завдано на непросохлу поверхню, то поверхня покриється дрібними бульбашками повітря. Таку поверхню віднести до категорії високоякісних можна і це відіб’ється на якості обробки в цілому.

Четвертий етап – це фінішний шар шпаклівки. Тут необхідно точно розмежувати матеріали, які використовуються для двох етапів. На цьому етапі найкраще використовувати такий матеріал, як сатенгипс.

Виготовлений з тонкого помелу будівельного гіпсу високого ступеня оплюваність, даний матеріал наноситься на просушений попередній шар тонким шаром в один-два міліметри. Шар шпаклівки, після повного його висиханія, ще раз обробляють ґрунтовкою глибокого проникнення і просушується.

Це чотири основні етапи підготовки стін під фарбування. Два інших, а це обробка поверхні наждачним папером і грунтовка, можна вважати другорядними. Для додання стіні високого ступеня гладкості найкраще використовувати наждачний папір з величиною зерна 120-150. Грунтовку необхідно проводити так, щоб на оброблюваної стіні не з’явились патьоки.

Підготовка поверхні під фарбування закінчена. Залишається тільки дочекатися повного висихання стіни, і можна приступати до її забарвленні.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.