Підготовка стін під поклейку шпалер на різні поверхніpexels-jonathan-borba-2873058

Шпалери – найбільш часто використовуваний в наших будинках оздоблювальний матеріал. Будівельні магазини пропонують широкий вибір різних видів, якості і забарвлень. Обклеювання стін шпалерами досить простий процес доступний навіть новачкові. Однак слід врахувати, що важливим етапом цієї роботи є підготовка стін під поклейку шпалер.

Етапи підготовки поверхні

Шпаклівка – це один з етапів підготовки несучої поверхні для обклеювання її шпалерами. Ми не будемо детально розглядати, як шпатлевать, розглянемо тільки той момент, який стосується готовності поверхні.

Після того, як була проведена маячная шпаклівка, з використанням стартового матеріалу, необхідно дати стіні висохнути. Висихання можна визначити за наявністю плям на поверхні. Якщо темні плями є, значить, вона ще не висохла. Якщо стіна висохне в повному обсязі, то шпалери будуть пузиритися і кривитися, так як при висиханні матеріалу відбувається деформація.

Після того, як стіна висохла, її необхідно зробити гладкою. Не потрібно її шліфувати наждачним папером або сіткою, треба просто видалити опуклі борозенки, які завжди залишаються після роботи шпателем. Ці борозенки видаляються тим же шпателем. Далі вона протирається щіткою, щоб очистити від пилу, а потім нанести шар грунтовки. Через кілька годин грунтовка висохне, і підстава буде готове до безпосередньої роботи.

Штукатурка
Якщо проведена штукатурка, то під поклейку потрібно додаткова підстава. Відразу обмовимося, що стіна була оштукатурена по маяках. В цьому випадку є два варіанти:

нанести шар стартовою шпаклівки на штукатурку;
обклеїти штукатурку папером.
Перший варіант ми вже розглядали. Розглянемо більш детально другий. Папір для підстави можна використовувати майже будь-яку. Основні вимоги, це щоб вона не була занадто товстою, що не була промасленим і була гладкою. Підійдуть також старі газети. Найкращим варіантом буде типографський рулонах.

На штукатурку наносимо шар грунтовки і чекаємо, поки вона висохне. Далі приступаємо до наклеювання паперу. Цей процес за своєю суттю нічим не відрізняється від процесу наклеювання шпалер, хіба що при наклеюванні паперу її немає необхідності стикувати і підганяти по малюнку, можна клеїти внахлест. Клеєм змащують і стіну, і папір.

Розганяємо шпалерним шпателем повітряні бульбашки. Якщо немає такого, можна використовувати звичайну чисту суху ганчірку. Точно так же, як і при наклеюванні шпалер, слід уникати протягів. Шпалери можна клеїти тільки після повного висихання підготовленої для наклеювання поверхні.

Готуємо стіни

Перед обклеюванням поверхні шпалерами необхідно ретельно її підготувати

Клеїти шпалери безпосередньо на поверхню OSB плити можна, але небажано. Вони будуть набагато краще триматися, якщо під ними буде паперове підстава. Перед тим, як наклеювати на OSB плиту папір, необхідно на самій плиті позбутися щілин, викликаних стиками листів, які добре закладаються шпаклівкою по дереву. Після висихання її гарантують.

Після висихання грунтовки можна клеїти саму папір. Вона, як і у випадку зі штукатуркою, підходить майже будь-яка, лише б не була товстою, промасленим і горбистої. При наклеюванні користуємося шпалерним шпателем або сухою чистою ганчіркою. Папір можна клеїти внахлест.

Гіпсокартон
Гіпсокартонні листи є ідеальним підставою для наклейки шпалер. Але, тим не менше, навіть у цьому випадку потрібна підготовка.

Перш за все, слід зашпаклювати стики гіпсокартонних листів. Можна обійтися звичайною стартовою шпаклівкою, але перед тим, як шпатлевать, на стики необхідно наклеїти сітку. Така сітка зазвичай самоклеюча і шпатлевать стик можна відразу після її наклейки.

Даємо стиках висохнути і наносимо на гіпсокартонні листи шар грунтовки. Після того, як вона висохне – можна приступати до поклейке.

Під словом «стара», тут мається на увазі не тільки вік стіни, скільки її колишня оздоблення, яку необхідно видалити.

Якщо вам необхідно видалити старі шпалери, то для цього їх потрібно намочити щіткою або мокрою ганчіркою. Через 20-30 хвилин вони легко знімаються шпателем. Якщо старі шпалери були наклеєні на вапняний розчин і відстають разом з ним, то їх слід знімати разом з усім вапняним розчином або фарбою, якщо така була.

У разі якщо ви соскреблі вапняний розчин, то для хорошого підстави під обклеювання треба зашпаклювати стіну, як це вже описано вище. Можливо (якщо після очищення стіни на ній немає перепадів), буде необхідно наклеїти папір. Можливо, буде достатньо всього лише нанести на очищену стіну шар грунтовки. Все залежить від того, як буде виглядати стіна після очищення.

У будь-якому випадку, для того щоб на стіну наклеїти шпалери, вона повинна бути ідеально рівною і покритою ґрунтовкою.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.