Підкладка під паркетну дошку – як вибрати, види і їх властивостіСучасні технології укладання паркетної дошки  вимагають такого матеріалу, як підкладка під паркетну дошку. Вона необхідна для кількох цілей:

По-перше, вона грає роль теплоізоляційного і звукоізоляційного матеріалу.
По-друге, з її допомогою можна частково вирівняти статевий підставу і тим самим домогтися деяких змін в якості статі.
Відразу ж обмовимося, що сьогодні виробники пропонують кілька видів підкладок для паркетної дошки, виготовлених з різних матеріалів. Тому часто задається один і той же питання, а яка з них краще, і як вибрати правильно? Щоб відповісти на ці запитання, необхідно розібрати кожен вид і з’ясувати всі їхні переваги і недоліки.

Підкладка з спіненого поліетилену
На сьогоднішній день підкладка з спіненого поліетилену є найдоступнішим, дешевим і простим матеріалом для укладання під паркетну дошку. Але це не говорить про те, що вона має невисокі характеристики. Зовсім ні. Тим більше є досить серйозні особливості цього виду, які говорять про те, що цей матеріал має високі показники якості.

Наприклад, сам спінений поліетилен складається з безлічі пір, які наповнені повітрям. А, як ви знаєте, повітря – це прекрасний утеплювач і звукоізолятор. До того ж такий матеріал є чудовим захистом від зайвої вологості, яка часто виходить від статевого підставу, особливо бетонного.

Укладається цей вид підкладки для паркетної дошки встик. Тобто він розкладається на підлозі, а стики між окремими смугами склеюються за допомогою будівельного скотча. Все просто, але, як і у будь-якого будівельного матеріалу, у поліетиленовій підкладки для паркетної дошки є мінус, який з’являється з роками експлуатації підлогового покриття. Це втрата пружності. До чого це може призвести? До прогинанню обробки в деяких місцях. Іноді можуть з’явитися провали.

З коркового матеріалу
Пробкова підкладка під паркетну дошку – це самий екологічно чистий матеріал з усіх підкладок для паркетної дошки. Її виготовляють з крихти коркового дерева методом пресування. До речі, ніяких зв’язуючих речовин у виробництві коркової підкладки не використовуються. У самій деревині коркового дерева є натуральний природний клей, який носить назву суберин. Ось їм-то і відбувається скріплення крихти.

Такий вид підкладки для паркетної дошки в даний час проводиться у вигляді листів і рулонів, товщина яких не менше двох міліметрів. Необхідно відзначити високі характеристики. По-перше, це чудовий теплоізоляційний і звукоізоляційний матеріал. До речі, це головна вимога до всіх подложкам. По-друге, пробка не піддається процесам гниття, в ній не утворюються колонії мікроорганізмів, і її не люблять гризуни. Крім того, з її допомогою можна приховати невеликі нерівності статевого підстави. І ще один важливий фактор – це те, що подібний матеріал з часом не змінює свої характеристики.

Бітумно-пробкова
Цей вид вироби відноситься до категорії вентильованих. Тут вся справа в тому, що пробкова крихта наноситься на нижній шар і укладається вниз, створюючи поверхню, де між крихтами проходить повітря. Це чудовий матеріал, за допомогою якого конденсат між статевим підставою і покриттям матеріалом не утворюється.

Виробництво цього вироби засноване на нанесенні коркової крихти на целюлозний основу, яка попередньо просочується бітумом. До речі, необхідно відразу ж зазначити, що бітум в цьому випадку грає роль гідроізоляції. А це також впливає на якісні характеристики. Укладання такої підкладки проводиться тільки встик. Окремі смуги і листи з’єднуються скотчем.

Зверніть увагу, що ширина використовуваного скотча не повинна бути менше п’яти сантиметрів. Якщо монтажні роботи зроблені якісно за всіма правилами укладання, то цей вид підкладки прослужить дуже довго, не змінюючи своїх властивостей. Якщо перед вами стоїть дилема, який вид краще, то це один з них.

Гумово-пробкова
Такий вид підкладки для паркетної дошки практично володіє всіма якостями бітумно-коркового аналога. Але виробляють його за зовсім іншою технологією. Тут використовується в основному три компоненти:

гумовий гранулят;
пробкова крихта;
полімерне сполучна речовина.
Всі компоненти в процесі виробництва змішуються.

Зазвичай таку підкладку використовують в тих випадках, коли необхідно досягти високих показників звукоізоляції. Це насправді чудовий звукоизолятор, за допомогою якого можна досягти майже стовідсотковою тиші.

Новий вид підкладки
Зовсім недавно фінська компанія Tuplex запропонувала абсолютно новий матеріал, який відрізняється підвищеними якісними  властивостями. Виготовляють її з двох шарів полімерного матеріалу, між якими розташований пінополістирол з гранул. Так от нижній шар полімеру, де розміщений логотип компанії, паропроніцаєм, тобто крізь нього вільно просочуються вологі пари від основи підлоги.

А ось верхній шар паронепроникним. Для чого так все складно? А вся справа в тому, що вологе повітря, що надходить знизу, потрапляє в міжшарове простір і поступово виводиться з країв цього матеріалу. І ось тут є одна хитрість, яку використовують для укладання паркетної дошки. Для такої підкладки необхідні вентильовані плінтуси, які будуть не тільки утримувати паркетну дошку і закривати зазори між нею і стінами, а й виводити вологі пари.

До того ж укладається такий вид підкладки для паркетної дошки внахлест, але при цьому проклеюється. Клей вже завдано на краю матеріали, його просто необхідно змочити теплою водою, і він готовий до застосування. Все дуже просто і легко. Відзначимо, що виріб Tuplex з роками дає невелику усадку, але це не порівняти з усадкою спіненого поліетилену.

Висновок
Сучасний ринок будівельних матеріалів сьогодні пропонує величезний вибір, тому і виникають різні питання, що стосуються вибору того чи іншого матеріалу, а особливо їх розмірів. Все те ж саме і з підкладками. Наприклад, питання, яка необхідна товщина підкладки під паркетну дошку? Фахівці рекомендують вибирати її товщиною не менш трьох міліметрів. До речі, під ламінат можна використовувати двухмиллиметровую підкладку.

Отже, ми постаралися відповісти на питання, яка підкладка під паркетну дошку ефективніше. Звичайно, це тільки технічні та експлуатаційні характеристики, але є ще й економічний бік справи. Тому, як завжди, вибір за вами.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.