Пристрій водяної теплої підлоги – його особливості та схема роботиВсе частіше і частіше можна зустріти зацікавленість в теплих підлогах. Цей вид опалення квартири поступово витісняє звичні радіатори. Про теплих підлогах пишуть і в посібниках по ремонту квартир, і в інтернеті. Такий вид опалення багато хто приймає за останній прогресивне досягнення в сфері побуту, але на жаль – пристрій водяної теплої підлоги відомо дуже давно.

Походження теплої підлоги
Перші свідчення, які вказали на застосування людством теплих підлог, були знайдені археологами при розкопках давньоримських будівель, а це вказує на те, що використання цих статей почалося ще до нашої ери.Следуя подальшим вказівкам історичних документів, приблизно, в кінці IV, початку V століть система теплих підлог придбала величезну популярність на Корейському півострові. Назва корейці запозичили у китайців і назвали його «ондоль», що в перекладі з китайської мови означає «теплі порожнини». У древній китайській історії «Old Book of Tang» є згадка про таку систему опалення.

Пристрій теплої підлоги
Посеред хати будувалася кухня, в якій було кілька печей. Навколо цієї кухні будувалися кімнати, які і обігрівалися за допомогою цих печей, вірніше, за допомогою системи, змонтованої в підлозі і обігрівається піччю. Система ця називалася «ондоль». Це було дуже зручно, так як в печах зазвичай стояли котли, в яких варили їжу. Вогонь, який дозволяв приготувати їжу також йшов на обігрів будинку.

Кухня будувалася приблизно не один метр нижче будинку і дим, який йшов з печей, прямував в горизонтальні порожнини, розташовані в підлозі прилеглої кімнати. Саме цей дим і обігрівав підлогу. Але дим, який виходив з печі, не повинен був затримуватися, інакше піч могла згаснути. Для цього порожнини робили не прямими, а з різними поворотами. Хороший майстер повинен був знайти найоптимальніше співвідношення довжини тунелів і якості горіння. В такому випадку він міг домогтися того, що піч, що горить дві години на день, могла зберегти підлогу теплим на всю ніч.

До Корейської війни п’ятдесятих років якийсь майстер побудував унікальну «ондоль». Старожили розповідали, що тепло на підлозі після одного дня топки печі могло зберігатися протягом півтора місяців. Так це чи ні, перевірити неможливо, так як під час війни піч зруйнували. Але в даний час, в 1982 році, її спробували відновити. Звичайно, таких вражаючих результатів немає, але підлогу, після однієї топки печі при морозі -10 ° C, протягом трьох діб залишається теплим! І все завдяки конструкції тунелів.

Принцип тунелів нескладний. Спочатку по площині статі робили тунелі для диму, а потім їх накривали камінням. Камені, що знаходяться ближче до печі, вибирали більш товсті, так як дим там тепліше. Камені мазали зверху глиною, а потім обклеювали промасленим папером.

Зараз вже не користуються димом для обігріву підлоги. Замість диму використовують гарячу воду, яка, на відміну від диму, постійно залишається в системі і циркулює за допомогою насоса.

Конструкція площини
Якщо на теплу підлогу подивитися в розрізі по вертикалі, він буде схожий на листковий пиріг.

Перший шар буде складатися з цементної стяжки, залитої на подушку з піску або відсіву або дрібного щебеню.
Гідробар’єр.
На гидробарьер зазвичай укладають пінопласт двадцять п’ятий щільності, товщиною 20 мм. Але не завжди. Якщо під вами житлова квартира, то можна обійтися і без пінопласту.
Наступним буде Тепловідбивач, щоб тепло витрачалося цілеспрямовано.
Далі ми змогли б побачити кріплення для труби.
Потім слід труба з металлопласта.
Труба залита шаром цементного розчину з додаванням пластифікатора.
Так як мова йде саме про водяне опалення, значить для підігріву буде використовуватися газовий котел. Ми не будемо обговорювати марку котла, просто врахуємо, що тепла підлога найчастіше поєднується з радіаторами, тому повинен бути досить потужним, щоб забезпечити тиск води і в трубі і в радіаторах. Якщо потужності котла недостатньо, використовуємо додатковий насос.

подача
Для подачі води на два крила необхідно встановити розподільний вузол з кранами, якими буде можливо не тільки перекривати, а й регулювати обсяг подачі води. Можна використовувати теплостатіческіе вентилі для регулювання температури, в такому випадку регулювання подачі води буде здійснюватися без вашої участі. Вам тільки доведеться встановити необхідну температуру, за допомогою регулювання термоголовки крана.

обратка
Якщо потужності котла недостатньо і підлоги нагріваються недостатньо, то на зворотній трубі встановлюємо допоміжний насос.

УВАГА! Допоміжний насос слід встановлювати на загальну обратку, а не на той цикл, який погано прогрівається. Якщо встановити насос окремо на будь-яке з крил, то вода буде циркулювати по малому колу.

Труби металопластику повинні укладатися на відстані 20-25 см, щоб під ногами не відчувалося перепадів температури. Слід уникати стикування труб під заливкою.

стяжка
Обидва шару стяжки, як під трубами, так і над ними необхідно заливати по маяках. Товщина останньої (верхньої) стяжки повинна бути не менше п’яти сантиметрів, хоча оптимальний варіант від 7 до 10 см.

Тепло від туби піднімається вгору під кутом 45 °, тому відстань між трубами буде взаємопов’язане з товщиною стяжки в тому сенсі, щоб тепло поширювалося по всій площині підлоги, без «залисин».

У верхній шар стяжки необхідно додавати пластифікатор, щоб при нагріванні стяжка не тріскалася. Кількість додається кошти регламентовано на каністрі.

Корисні поради
Біля вуличних стін крок труби можна зробити трохи менше, щоб обігрів був рівномірним.
Перед тим, як залити верхню стяжку, непогано було б заповнити труби водою.
Перед укладанням кахельної плитки слід запустити систему на кілька днів, щоб досягти нормальної температури.
статеві покриття
Плитка, лінолеум. Найоптимальніші покриття для теплої підлоги, це лінолеум і кахельна плитка. Обидва матеріали дуже добре пропускають тепло. Як з поверхні чистого лінолеуму, так і з поверхні чистою плитки, за допомогою теплого повітря не піднімаються вгору дрібненькі частинки пилу, так як ці покриття добре протираються.

Дерев’яний паркет. Пропускна здатність тепла паркетом залежить від дерева, з якого він виготовлений. З цього питання краще проконсультуватися з продавцем або виробником паркету.

Ковролін. Дуже добре пропускає тепло, але з теплом вгору піднімаються різні мікрочастинки. Комбінацію тепла підлога плюс ковролін не рекомендується поєднувати в дитячій кімнаті і спальніОставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.