Пробкова підкладка під ламінат: технічні характеристики, відгуки та інструкція як зробити укладку ламінату на підкладкуЛамінат – це відмінна заміна звичного паркету, тому що тільки дуже тонкий поціновувач може відрізнити натуральний паркет від ламінату, а ціна останнього в кілька разів менше. Однак якщо чисто візуально ламінат від паркету відрізнити складно, то експлуатаційні властивості першого все ж нижче. Його виробляють методом сухого пресування деревного пилу, що утворилася в процесі меблевого виробництва, і загальна товщина пластини в кілька разів менше, ніж паркетної дошки. Тому укладене безпосередньо на бетонне перекриття покриття підлоги з ламінату помітно холодніше і дуже «музично», практично кожен крок яскраво віддається, чому можуть бути не раді не тільки домочадці, але і сусіди знизу. Всі ці проблеми вирішує пробкова підкладка під ламінат.

А які ще можуть бути підкладки під ламінат?
В принципі підкладки можуть бути не тільки з використанням природного природного матеріалу – пробки. Вони можуть бути наступними:

Підкладки з синтетичного матеріалу, такі як «ізолон», «ізошум», «Туплекс».
З пресованого природного матеріалу – кори коркового дуба.
З кори коркового дуба в поєднанні з крихтою з технічної гуми.
З просоченої бітумом крафт паперу з посипкою коркової крихтою.
Пробкова підкладка краще всіх інших типів з тієї причини, що цей матеріал найбільш близький за походженням до фінішного матеріалу, який хоч і штучний, але виготовлений з деревних волокон. Технічні характеристики свідчать, що це екологічно чистий матеріал. І це важливо для квартири, в якій і так досить будь-якої хімії. Однак варто врахувати природні особливості натуральної коркової крихти. Як всяке деревне волокно, вона має властивість набухати від вологи, тому для приміщень з підвищеною вологістю – кухонь і ванних кімнат – поверхню коркової підкладки повинна бути оброблена водовідштовхувальним складами, такими як, наприклад, «Аквастоп», про що сповіщає інструкція.

Який товщини повинна бути підкладка?
Здавалося б, найпростіший відповідь – чим більше, тим краще, адже підвищуються теплоізоляційні властивості підлоги. Однак укладання ламінату на підкладку з пробки великої товщини робить підлогу «плаваючим» і нездатним сприймати велике навантаження – меблі, побутову техніку. Крім того, ламінат не настільки товстий, як паркет, і його замки можуть просто не витримати і розійтися. Критичною товщиною матеріалу є значення 4 міліметри – якраз середня товщина однієї панельки ламінату. В реальності підкладка не повинна бути товщі 2 міліметрів.

Які варіанти коркової підкладки існують?
Матеріали для підкладки під ламінат з використанням природного крихти можуть бути декількох видів, що полегшує її застосування для різних умов експлуатації. Найбільш поширений вид – це рулонні матеріали товщиною, кратною 2 міліметрів, однак існують і варіанти у вигляді плит або аркушів розміром 915 на 610 міліметрів. У випадках, якщо треба забезпечити найбільшу звукоізоляцію, і підлога буде зазнавати значних ваговим або вібраційних навантажень, застосовується пробкова підкладка, пресована разом з шматочками технічної гуми.

Ще одним варіантом підкладки можна вважати просочену бітумом будівельну крафт папір, на яку наноситься шар коркової посипання. Така підкладка розстеляється на капітальному підставі папером вгору, коркової посипкою вниз. Додаткова гідроізоляція перекриття в цьому випадку не потрібно.

Як укладається підкладка?
Цей матеріал укладається досить просто. Для цього немає необхідності застосовувати складний інструмент або будь-які будівельні хитрості. Якщо на бетонному перекритті є дерев’яне покриття, то треба переконатися в його міцності. У тому випадку, якщо вона не викликає сумнівів, коркову підкладку і подальше ламинатное покриття кладуть прямо на нього. Ніякого гідроізоляційного шару на дерев’яну основу класти не треба, з тієї причини, що воно саме по собі повинно дихати, а ось чи є воно під ним – залишиться назавжди загадкою.

Взагалі, укладання гідроізоляційного шару на бетонне перекриття, так що рекомендується в більшості будівельної літератури, а також виробниками того ж ламінату, має сенс тільки в тому випадку, якщо це перекриття першого поверху, і під вами знаходиться неопалювальний підвал. Саме в цьому випадку на вашому боці перекриття може утворитися конденсат. В іншому це зайва трата грошей і часу.

У разі аварійного затоки шар гідроізоляції може врятувати на деякий час сусідів знизу, але ламінату, як би ви не старалися, все одно прийде кінець. Якщо ж ви хочете все зробити за правилами, то використовуйте сучасні мембранні матеріали, пропускають зайву вологу в повітрі тільки в одному напрямку. Для ламінату та підкладки під ним цей напрям – від підлоги до перекриття. Звичайна поліетиленова плівка просто накопичить вологу під підкладкою, а без неї у цій вологи все-таки є шанс потихеньку випаруватися через щілини по периметру приміщення. З цієї ж причини при використанні паропроникних мембран треба передбачити, як зайва волога віддалиться з-під «листкового пирога» покриття підлоги.

Якщо ж ви зняли всі покриття до бетонної основи, варто переконатися в тому, що на ньому немає великих вибоїн і перепадів висоти плит – таке можливо при недбалої і непрофесійної будівництві. При наявності таких треба вжити всіх заходів щодо їх усунення. Способів для цього багато. Самий традиційний – цементно-бетонна стяжка – це самий програшний варіант. Як правило, самостійні забудовники порушують технологію приготування розчину, роблять його занадто товстим або намагаються прискорити процес затвердіння, що призводить до браку в роботі. Стяжка після застигання тріскається, пилить і руйнується. Фактично це гроші і час, викинуті на вітер.

Якщо вже так хочеться зробити саме бетонну стяжку, то застосуєте готові суміші з волокнами синтетичної мікрофібри, які в даний час стали з’являтися в будівельних магазинах. Застигають вони швидше, і стяжка виходить міцніше. Найбільш доступний і простий варіант для домашнього майстра – настелити підлогу по дерев’яним лагам. Єдина незручність цього способу – висота стелі в приміщенні знизиться.

Після того як підстава підготовлена, на нього можна починати укладати коркову підкладку. Його полотно повинно бути закріплено в трьох місцях по довжині розкочуваного рулону, але зміст цього закріплення тільки в тому, щоб при укладанні підлогового покриття підкладка не зрушується, тому досить використовувати двосторонній будівельний скотч.

Між стіною і підкладкою повинен залишитися проміжок такої величини, щоб він повністю перекривався плінтусом, саме через цю щілину вся волога з-під покриття буде віддалятися природним шляхом. На тих місцях, де полотнища пробкової підкладки стикуються один одним, смуга скотча повинна бути приклеєна до основи так, щоб вистачило на два краї аркушів матеріалу. Листи пробкової підкладки в обов’язковому порядку укладаються «встик» і ніяк не «внахлест», щоб в цих місцях не було здуття ламинатного покриття. Після того як матеріал буде укладений за всією площею, місця стиків проклеюються зверху скотчем.

Саме укладання ламінату на коркову підкладку нічим не відрізняється від укладання цього підлогового покриття на підставу без останньої, ніяких клеять складів не використовується, все покриття тримається за рахунок щільного входження гребенів пластин в пази.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.