Проводимо вирівнювання стін своїми руками: різні варіанти проведення робітpexels-photo-5691613Чи можна провести процес вирівнювання стін своїми руками у власній квартирі? На цей часто задається питання можна відповісти по-різному, адже багато в процесі вирівнювання стінових поверхонь буде залежати від матеріалу, з якого ваш багатоквартирний будинок був зведений, та приплюсуйте сюди досвід і навички в будівельній справі, без яких такий процес просто не провести. Як показує практика, процес вирівнювання стін досить складний, тому що пов’язаний з великою кількістю матеріалів. І тут необхідно відзначити не тільки матеріали для вирівнювання, а й допоміжні матеріали, без яких цей процес не провести, так би мовити відповідно до сучасних норм і вимог.

Вирівнювання стін в цегляному будинку
Отже, почнемо розглядати вищезгаданий процес, який буде проводитися в новому цегляному будинку, де немає ні штукатурки, ні статі, ні стелі. Процес вирівнювання цегляної кладки починається з її грунтовки. Зазвичай для цих цілей майстри не використовують якийсь спеціальний розчин, проста вода прекрасно замінить будь-які скріплюють суміші і розчини. Нею оббризкують стіни, це робиться з метою створити вологу поверхню, щоб волога з штукатурного розчину відразу не перейшла на цеглу, тим самим знизивши свою якість. Іноді, щоб створити більш скріплюється поверхню, на стіну монтують армуючої сітки, скріплюючи її зі стіною саморізами.

Штукатурка стіни

Необхідно відразу ж зазначити, що штукатурка наноситься на стіну в три шари, кожен з яких має свою назву, свою товщину і свій розчин, який відрізняється від інших консистенцією. Три шару:

обризг;
грунт;
накривка.
обризг
Це рідкий штукатурний розчин, який наноситься на відкриту цегляну стіну за допомогою спеціального інструменту, який схожий на ківш. Цей процес здійснюється з деяким елементом зусиль, тобто закидати його потрібно сильно і різко, щоб штукатурка проникла в усі щілини і отвори цегляної кладки, забиваючи їх до кінця.

Грунт
Це другий шар, він самий товстий, іноді для вирівнювання стін може знадобитися нанесення грунту товщиною 10-12 сантиметрів. Це дуже великий шар матеріалу, який під своєю вагою може не втриматися на стіновий поверхні. Тому такий товстий шар необхідно наносити в кілька підходів, тобто грунт сам буде складатися з декількох шарів. Замішується штукатурка для грунту «круто», з великим вмістом піску.

Накривка
Цей шар найтонший, він є Шліфувальні шаром, який виготовляється практично з одного піску тонкого помелу. До речі, фахівці рекомендують використовувати для накривки дрібний річковий пісок. Даний розчин наносять на Напівтертки й круговими рухами втирають його в масу обштукатуреної стіни. Після чого виходить рівна поверхня.

Увага! Кожен шар штукатурного розчину після його нанесення на стінну поверхню, необхідно добре просушити. Термін висихання для кожного шару свій, це залежить від товщини нанесеного матеріалу. Ось чому процес штукатурення стін такий довгий.

Після того, як ви переконалися, що стіна після штукатурки добре просохла, її необхідно прогрунтувати, після чого доведеться ще годин так п’ять-шість почекати, щоб стіна просохла заново. І тільки після цього можна переходити до остаточного вирівнювання стіни за допомогою шпаклівки. Необхідно відзначити, що шпаклівка наноситься на стіну в два шари. Перший – вирівнюючий, він наноситься товстим шаром. Другий – шліфувальний, тонкий, що вимагає акуратного підходу.

Обов’язкова умова шпаклювального процесу – це просушування кожного нанесеного шару з наступною обробкою ґрунтовкою. Необхідно відзначити, що шпаклювати стіни потрібно тільки в тому випадку, якщо вони готуються під фарбування або під наклейку шпалер. У випадку з декоруванням стін керамічною плиткою, декоративними або пластиковими панелями, рідкими шпалерами або фактурною штукатуркою, процес шпаклювання проводити необов’язково.

Все те ж саме можна сказати і про останній штукатурний шар накривку. Якщо стіни будуть шпаклюватися, то немає ніякої необхідності наносити накривку на стіну, її функції виконуватиме Шпаклювальний шар.

Вирівнювання стін в старому цегляному будинку
Якщо ремонт проводиться в будинку, де вже є і шпаклівка, і штукатурка, то, хочете ви того чи ні, вам доведеться шпаклівку повністю прибрати, а штукатурку перевірити на якість. Для цього необхідно простукати все поверхні стін на виявлення всередині них пустот, кишень, відслонень. Все ненадійне і нетривке доведеться видалити. Оголені ділянки заново штукатуряться. Місця з виявленими дефектами типу тріщини, відколи й виїмки, доведеться закрити штукатурним розчином, тобто зміцнити їх.

І тільки після повного висихання стін їх гарантують і наносять шпаклівку, як зазвичай в два шари. Зверніть увагу на один дуже важливий момент, який буде  стосуватися якості штукатурки. Якщо у вас з’явилися сумніви, що стара штукатурка має хорошу якість, тобто вона може не витримати покладені на неї навантаження, то не думаючи видаляйте її повністю. В цьому випадку економити немає ніякого сенсу.

Вирівнювання стін в панельному будинку

Як правильно проводити вирівнювання стін своїми руками в панельному будинку? Чи використовувати для цього штукатурку? Ці та інші питання часто задають обивателі, які проживають в панельних будинках. А як показує статистика, таких будинків на просторах нашої Батьківщини найбільше. Так ось відразу ж і відзначимо, що все буде залежати, в якому регіоні розташований ваш будинок. Якщо це північ, то без штукатурки не обійтися, так як він виконує ще й теплоізоляційні функції.

Але нанести штукатурку на залізобетонні стіни не просто, тут без армуючої сітки не обійтися. Це металева сітка з квадратними осередками може бути різного розміру, і може бути виготовлена ​​з різної по перетину дроту. Кріплять її до стінних поверхонь за допомогою саморізів з широкими шайбами, які будуть притискати її до стін. Весь інший процес штукатурення проводитися аналогічно цегляній стіні.

Але якщо ваш будинок розташований в південних районах, то штукатурити стінові панелі немає сенсу, тут можна обійтися шпаклівкою, якій можна вирівняти стіни. Процес шпаклювання було розглянуто вище, єдине, на що необхідно звернути особливу увагу, це на техніку нанесення шпаклівки. Зазвичай для цього використовується два шпателя: маленький і широкий. Першим Шпаклювальний матеріал поддевается з ємності і наноситься на шпатель широкий, рівномірно розподіливши матеріал по всій ширині інструменту. Другим шпателем шпаклівка наноситься на стіну.

Увага! Підносити шпатель з матеріалом до стіни необхідно під певним кутом, десь 25-30 градусів. Таким чином, можна досягти певної рівномірної товщини матеріалу, що наноситься.

Вирівнювання стін гіпсокартоном

З появою на ринку будівельного матеріалу гіпсокартону сильно змінило підхід до багатьох будівельно-ремонтних процесам. Це торкнулося і вирівнювання стін. В даний час існує два способи укладання гіпсокартону: каркасний і клейовий. Другий використовується вкрай рідко, тому що під нього необхідно створити дуже рівну поверхню. А це все ті ж процеси, які були розглянуті вище.

Каркасний спосіб вирівнювання стін вимагає придбання крім самого гіпсокартону ще й додаткових матеріалів, до яких відносяться металеві напрямні профілі і кріпильні вироби. Каркас для гіпсокартону виставляється по стіні точно в вертикальній площині, для чого кожен профіль виставляють за допомогою нехитрих інструментів: рівень і висок. Перші два профілі встановлюються на стелі та підлозі, паралельно один одному і точно по горизонталі. Далі на стіну з двох її країв встановлюються ще два вертикальних профілю, які вирівнюються строго по схилу, встановленому в кутках кімнати. Всі профілі кріпляться до поверхонь і між собою за допомогою саморізів.

Кріплення гіпсокартону на стіну

Вийшов своєрідний периметр стіни, обрамлений профілями. Тепер необхідно встановити профілі всередину периметра. І тут необхідно точно визначити крок розбігу між профілями, їх треба підігнати під розмір листа гіпсокартону, і обов’язково, щоб один профіль проходив рівно посередині листа, як ребро жорсткості. Проміжні профілі кріпляться до стіновий поверхні за допомогою прямих підвісів, які кріпляться до стіни за допомогою саморізів.

Між собою проміжні профілі скріплюються нарізаними металевими профілями у вигляді планки. Ось таким чином створюється каркас, який представляє собою надійну і міцну конструкцію, вертикально рівну, яка може витримати досить великі навантаження. Гіпсокартон кріпиться до нього саморізами по металу.

Увага! Капелюшки саморезов утапліваются в тіло гіпсокартону на глибину один міліметр. Це робиться для того, щоб можна було б простіше провести процес їх декорування за допомогою шпаклювального розчину.

Висновки
У цій стати були розглянуті способи вирівнювання стін за допомогою традиційних матеріалів, які частіше за інших використовуються в даному процесі. У деяких випадках, якщо справа стосується внутрішніх перегородок, можуть бути використані інші матеріали, які відносяться до категорії оздоблювальних. Так, наприклад, пластикові панелі можна укласти прямо на залізобетонну стіну у ванній або туалетній кімнаті, не вдаючись до вирівнювання стін. Тому що в цьому випадку панелі будуть виконувати відразу дві функції: вирівнювання та декорування.

Для більш наочного засвоєння інформації з даної теми, на цій сторінці сайту розміщено відео, яке покаже, як проводити процес вирівнювання стін самостійно, то еОставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.