Технологія укладання ламінату: своїми руками проводимо монтаж, фото і відеоТехнологія укладання ламінату має свої особливості, починаючи з підготовки підстави і закінчуючи фінальним оформленням. Звичайно, багато хто відмовляється від таких підлог з огляду на їх дорожнечу, але насправді для їх монтажу потрібно зовсім мінімальна кількість матеріалів, а відповідно, витрати знижуються.

Популярність такого покриття обумовлена ​​тим, що сама технологія укладання особливих труднощів не викликає, тому такі роботи можна провести самостійно. Але щоб результат вийшов дійсно якісним, слід пройти кілька підготовчих етапів.

Підготовка підстави під ламінат
Технологія укладання ламінату

Для укладання ламінату застосовують спеціальні інструменти і пристосування

Для тих, хто раніше не мав справу з таким покриттям, необхідно знати, що воно вимагає ідеально рівній поверхні. Тому перед тим, як купувати матеріал, слід підготувати до нього чорнову підлогу. Від того, наскільки рівним буде підстава, буде залежати, як довго прослужить ламінат своїм господарям.

Якщо базою служитиме цементна стяжка, то необхідно в процесі її заливки контролювати рівність будівельним рівнем і таким приладом, як нівелір. У разі дерев’яної підлоги необхідно подбати про гасінні вібрацій. Такий момент виникає внаслідок розбіжності дощатих елементів. Тому дерев’яна підлога вирівнюють або фанерою, або плитами ОСБ. Що стосується товщини вирівнюючого матеріалу, то тут слід орієнтуватися на наявні перепади в рівні: чим вони більші, тим товщі знадобиться аркуш.

Призначення підкладки
Ламінат кладеться поверх підкладки

Ламінат укладають на підкладку

Укладання будь-якого ламінату починається з застигла статі підкладкою. Дана прошарок виконує роль компенсатора, який гасить всі деформації покриття. Але варто зазначити, що підкладка досить чутлива до температурних перепадів і воді. Тому про питання гідроізоляції забувати не варто, інакше вона почне розширюватися і стискатися.

У певному сенсі, підкладка – своєрідний буфер, на який припадає вся можлива вібрація, що виникає через ймовірних викривлень на підставі. Цей момент особливо стосується тих, хто вирівнюванням займався самостійно і достатнього досвіду в цьому питанні не має. Якщо знехтувати підкладкою, то експлуатація ламінату займе не більше року.

Важливо відзначити один момент! При покупці підкладки потрібно купувати саме підкладку, а не рулонний утеплювач (який недосвідченому будівельнику можуть впихнути під виглядом підкладки). Чому це так важливо? Справа в тому, що ці два матеріали мають абсолютно різну структуру, і якщо підкладка вільно «дихає», то рулонний спінений матеріал набагато щільніше, і, відповідно, повітря, як і волога, залишаються на своєму місці і вбираються в покриття. Такий процес незабаром призведе до деформації ламінату, тому уникнути нового ремонту не вдасться.

Як можна укласти ламінат?
Укладання ламінату по діагоналі

Пол після укладання ламінату

Щоб оформити підлогу за допомогою ламінату, можна скористатися одним з двох можливих способів, прямим або діагональним. У першому випадку ламелі будуть укладатися паралельно стінам кімнати, у другому – по діагоналі, дотримуючись при цьому кут в 45 градусів по відношенню до стіни, де розташоване вікно. Незалежно від обраного способу укладання, до підлоги приступають тільки після того, як всі роботи зі стелею і стінами будуть завершені.

Слід знати, що технологія укладання вимагає, щоб ламелі розташовувалися перпендикулярно наявного в приміщенні вікна. Якщо цього правила не наслідувати, то все стикувальні місця будуть дуже помітні. Сам напрям ламінату значної ролі не грає.

Початковою точкою «відправки» повинен служити кут кімнати, звідки поступово всю підлогу укладається, поки ламелі не дійдуть до дверного проходу.

Якщо порівняти витратність прямий і діагональної укладання, то в другому випадку обрізків буде набагато більше, значить, і ремонт вийде трохи дорожче. Тому фахівці відзначають, що необхідно, розраховуючи матеріал, купувати його на 10-15% більше від даних цифр. Таким чином вдасться уникнути додаткового походу по будівельних магазинах.

Технологія укладання ламінату своїми руками
Як вже зазначалося вище, процес монтажу починається з вирівнювання підстави. Допустима різниця в перепадах рівня – 1 мм на кожні два метри. Для того щоб проконтролювати цей момент, можна використовувати алюмінієве правило довжиною в 2 метри, яке постійно має прикладатися до підлоги. Всі виходять зазори вимірюються і в разі потреби закладаються.

Саме вирівнювання має такі етапи:

Наявна стяжка (або дерев’яне покриття) ретельно очищається від будь-яких забруднень. При цьому краще скористатися пилососом.
Далі поверхню розкривається грунтувальною сумішшю, але використовувати необхідно ту марку, яка має властивість глибоко проникати. Бажано нанести два шари.
Вирівнюючі суміші заготовлюються згідно з інструкцією, представленої на упаковці. Щоб легше було досягти необхідної консистенції, можна скористатися  дрилем з венчікообразной насадкою. Консистенція повинна вийти однорідною, без будь-яких грудочок.

Отриманим розчином покривають чорнову підлогу і поверх проходяться голчастим валиком. Це дозволить позбутися від зайвих бульбашок повітря.
Зазвичай, щоб такий розчин повністю висох, йому вистачає 48 годин. АЛЕ! Тут важливо орієнтуватися на марку розчину і товщину нанесеного шару. Тоді такий термін може збільшитися до 14 днів.

Після того як вирівнювання закінчено, приступають до підкладки. Оптимальна товщина такого матеріалу вважається в 0,2-0,3 см. Відрізки підкладки укладаються від дверей до протилежної сторони, при цьому необхідно дотримуватися, щоб укладання проводилася стик в стик. Краї фіксуються за допомогою стрічки або широкого скотча. Для ефекту пароізоляції необхідно вистилати поліетиленову плівку поверх підкладки.

Як тільки цей етап буде завершено, можна приступати і до самого ламінату. Якщо така робота буде проводитися вперше, то однозначно варто вибирати прямий спосіб укладання.

Особливості процесу
Укладання матеріалу на підлогу

Укладаємо легко і просто

pexels-photo-3616756Весь процес виглядає наступним чином:

В першу чергу заготовлюються клини, які необхідно буде встановити між стінами і ламелями. Такі елементи можна виготовити самостійно або купити в спеціальному будівельному магазині. Такий зазор необхідний для того, щоб в процесі нагрівання покриття відбувається розширення не нашкодити підлозі. Якщо не залишити цей 1 см, то незабаром на місцях стику з’являться горбки.
Першу ламель укладають біля тієї стіни, де є вікно, при цьому встановлюються 3 клина: 1 в торець і 2 біля стінки. Друга смуга фіксується в замок попередньої, при цьому необхідно дотримати кут в 25 градусів і тільки потім опускати дошку. Аналогічним методом покривають всю підлогу.
Дійшовши до стіни, завжди виникає питання підрізування ламінату. Для цих цілей можна скористатися електричним лобзиком або ножівкою для робіт з металом. На цьому етапі просто необхідна лінійка або рулетка, олівець і 90-градусний будівельний куточок.
Другий ряд укладається з відрізка.
При укладанні необхідно дотримуватися зміщення на 0,4 м, тільки в такому випадку можна говорити про надійну фіксацію ламелей між собою. Щоб з’єднати передній і задній ряд, слід «задні» дошки підводити до поздовжніх замкам «передніх» і до бічних замків другого ряду. Стик йде в торець, і знову-таки під час з’єднання слід дотримуватися кут в 25 градусів.

В процесі укладання ламінату можуть виникати зазори.

Щоб їх ліквідувати, можна використовувати гумовий молоток, яким простукують смуги по торця. Якщо щілини утворюються між рядом лежать смугами, то їх можна усунути за допомогою спеціальної пластини з загнутими вгору і вниз краями. Але таке пристосування доведеться купувати.

В цілому особливих хитрощів укладання ламінату не має, головне – уважність і акуратністьОставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.