Труба для теплої підлоги – як вибрати, фото і відгукиУ сучасних системах опалення все частіше фахівці виділяють «тепла підлога», який відрізняється багатьма позитивними якостями. Основними є:

рівномірний розподіл тепла по всьому простору приміщення починаючи від підлоги;
відсутність конвективних потоків;
ефективність;
порівняно невисока вартість самої системи і проведених монтажних робіт;
Хоча з вартістю матеріалів, точніше, труб, необхідно розібратися, адже труба для теплої підлоги може бути різною. Все буде залежати від матеріалу, з якого вона зроблена. Тому питання, як вибрати відповідну трубу – один з основних в цій темі.

pexels-photo-1662573Матеріали водяної теплої підлоги
В даний час в основному використовуються три види труб:

металопластикові (МТП);
із зшитого поліетилену (REX);
мідні.
Статистика говорить про те, що в даний час використання труб REX стає все більш частим. І, швидше за все, це пов’язано з невисокою вартістю такого матеріалу і з простотою їх монтажу. МТП використовуються сьогодні рідше, а ось мідні – це новинка, яка ще не отримала такої популярності, як два попередніх аналога.

І все ж фахівці відзначають одну закономірність, яка заснована на конструкції цього виду матеріалів. Наприклад, необхідно відзначити, що і REX і МПТ виробляються за однією технологією, але в конструкції кожного матеріалу є свої нюанси. REX – це труба із зшитого поліетилену, тобто ніяких додаткових матеріалів в її складі немає. Тому основна вимога до REX – це міцність звареного стику, який буде відповідати за якість усього виробу.

Металопластикові труби, яка використовується в системі теплих підлог, складається з декількох шарів, тобто це своєрідний пиріг, шарами якого є все той же зшитий поліетилен і фольга. І тут за якість відповідають всі матеріали, у кожного з яких є обов’язковий зварювальний стик. Тобто відповідальність зростає, але збільшується і шанс виходу з ладу і втрати якісних характеристик. До того ж необхідно ще сюди приплюсувати шар клею, який з’єднує поліетиленовий шар і фольгу. Занадто багато стиків і шарів.

Багато обивателів і майстри вважають, що алюмінієва фольга призначена для підвищення міцності самої труби. Але все зовсім не так. Цей шар необхідний для того, щоб забезпечити захист від проникнення кисню всередину матеріалу. Звичайно, лінійні розширення або звуження фольга стримує, тут сперечатися підстави немає.

Але всім відомо зі шкільної програми фізики, що алюмінієва фольга і пластик мають різний коефіцієнт розширення. А значить, при проходженні гарячої води через трубу відбувається змішання двох шарів відносно один одного. І ніякої клей не зможе цьому перешкодити. Наслідок – руйнування шару клею, звідси розшарування конструкції.

І це ще не все. Використовувані для з’єднання труб латунні фітинги, стикаючись з алюмінієвою фольгою, створюють з’єднання, де стикаються два матеріали, що мають різні електричні потенціали. Про що це говорить? Це причина виникнення електромеханічної корозії. А це мінус.

Тому порівнюючи МПТ і REX, можна віддати перевагу останньому, як самому простому і надійному матеріалу, характеристики якого можна прогнозувати, особливо це стосується довговічною його експлуатації. Але тут виникає питання, а як захищений REX від проникнення в тіло матеріалу кисню? Виробники давно вирішили цю проблему, на ці труби наноситься шар полівінілового спирту, звичайно, з зовнішньої сторони. Це чудова захист, перевірена практикою.

Що можна сказати про такий матеріал, як мідна труба? Те, що мідь – метал, а, значить, має високий коефіцієнт тепловіддачі, говорити не варто. Це знають багато. До того ж за показниками міцності він набагато надійніше, ніж полімерні матеріали. Але варто відзначити той факт, що як метал, навіть кольоровий, він схильний до процесу корозії, особливо в місцях з’єднання з іншими металами, до яких відносяться латунні фітинги. До того ж в металевих виробах такого типу проявляються блукаючі струми, які з часом прошивають матеріал, що не відноситься до переваг мідних труб.

І все ж мідні матеріали набагато надійніше вищезазначених. Наприклад, по витримувати тиск або температурі. Хоча для системи «тепла підлога» немає необхідності тримати високими ні ті ні інші показники.

Увага! При проведенні монтажних робіт не можна закладати відкриту мідну трубу в підлогу, заливаючи її цементним розчином. Це призведе до корозії і швидкого виходу матеріалу з ладу. Тому для надійності і збільшення довговічності експлуатації необхідно знизу і зверху системи укласти гідроізоляційний матеріал, що не дасть можливості стикнутися трубі зі стягуванням.

Поради по укладанню теплої підлоги.

І останнє, що стосується мідних труб. На сьогодні це найдорожчий матеріал, який використовується в процесі створення системи опалення «тепла підлога». До того ж його монтаж пов’язаний з наявністю спеціальних інструментів і пристосувань, якими користуватися можуть тільки фахівці. Плюс додаткові деталі у вигляді кріпильних виробів, які також піднімають вартість системи.

Необхідно відразу ж визначити, що для системи «тепла підлога» найкраще використовувати трубу з внутрішнім діаметром 20 міліметрів. Це оптимальний розмір. Далі. на ефективність роботи такої системи буде впливати вид укладання і крок між укладаються трубами.

Сьогодні існує два основних способи укладання. Це «змійка» і «равлик». Перший варіант найпростіший як в проектуванні, так і в монтажі. Але у нього є один недолік – це значна різниця температури теплоносія на вході і на виході системи. При цьому різниця температур на віддалених один від одного ділянках статі буде помітна. Тому цей спосіб укладання використовується в основному в приміщеннях, де занижені загальні тепловтрати.

Другий спосіб ефективніше, тому що він забезпечує рівномірний розподіл труб по всій площі підлоги. Тобто дві труби, напірна і зворотна, проходять паралельно один одному. А вхід і вихід розташовуються на одному рівні. Недолік такого способу – це складний монтажний процес, розрахунок і проектування.

Під систему «тепла підлога» в обов’язковому порядку готується  підстава, в незалежності – це основа дерев’яне або бетонне. Тут важливо міцність і рівність поверхні. Часто під цей вид опалення укладається утеплювач, який запобіжить проникненню тепла в підлогу, що явно скоротить тепловтрати. В обов’язковому порядку потрібно прокласти пол гідроізоляційним матеріалом, а також використовувати подібний матеріал для укладання зверху системи.

Якщо поверх системи опалення буде укладатися підлогове покриття у вигляді ламінату, дерев’яних підлог або паркету, то фахівці рекомендують прокласти між ними шар пароізоляційного матеріалу, щоб вологі пари згубно впливали на статевий матеріал.

Часто система «тепла підлога» заливається стяжкою. Це один з основних видів укладання, який використовується сьогодні при проведенні ремонту міських квартир і в будівництві заміських будинків. Якщо для створення «теплої підлоги» застосовуються пластикові труби, то процес монтажу можна провести і своїми руками, не вдаючись до кваліфікованої допомоги з боку. Для цього будуть потрібні спеціальні інструменти та обладнання, які сьогодні продаються в будь-якому будівельному магазині. Навчитися ними користуватися можна швидко, отримавши невелику інформацію від фахівця або в інтернеті.

А ось з мідними трубами потрібно бути дуже обережними, тому що процес їх укладання вимагає наявності не тільки спеціальних інструментів, а й досліди, і знань, і навичок. Тому, якщо прийнято рішення встановити в будинку систему «тепла підлога» з мідних труб, то краще запросити для проведення монтажу фахівців.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.