Відтворюваність – показник того, як лазерний гіроскоп буде повторювати результати вимірювання однієї і тієї ж кутової швидкостіВідтворюваність від зразка до зразка може визначатися розкидом параметрів гіроскопів, обумовлених похибками технології та юстирування. Так, неточності виготовлення резонаторів призводять до розкиду значень масштабних коефіцієнтів. Від включення до включення відтворюваність може змінюватися внаслідок зміни периметра резонатора, коливань показника заломлення середовища між включеннями, варіацій температури та ін.
Нестабільність – ступінь зміни частоти сигналу биття лазерного гірометра протягом певного інтервалу часу при фіксованому значенні вимірюваної кутової швидкості. При визначенні нестабільності необхідно вказувати інтервал часу, протягом якого проводилися вимірювання. Відповідно до цього може бути введено поняття довгострокової і короткочасної нестабільності. Короткочасна нестабільність визначається, як правило, за досить короткий проміжок часу, при якому довготривалі зміни нехтує малі.
Короткочасна і довгострокова нестабільності лазерного гіроскопа викликаються різними причинами. Високочастотні флуктуації джерел живлення, теплові шуми резонатора, варіації подмаг- нічівающего поля навзамін елемента призводять до короткочасної нестабільності.
Довготривала нестабільність гіроскопа, виконаного в єдиному кварцовому або сіталловимі блоці, може викликатися зміною периметра резонатора (і його площі) в результаті «заліковування» мікротріщин на поверхні резонатора, що виникають в процесі обробки, зміною механічної напруги, що створюються елементами конструкції резонатора, структурними змінами в кристалічній решітці матеріалу резонатора. Істотний вплив на довготривалу нестабільність гіроскопа надають варіації температури, незважаючи на те, що коефіцієнт лінійного розширення таких матеріалів, як інвар, плавлений кварц, ситалл і ін., З яких виготовляють резонатор, соствляет всього лише 10-7 … 10-6 ° Ci.
Для компенсації зменшення активної речовини в результаті його поглинання стінками резонатора до робочого об’єму приєднують буферні балони з газом, що також зменшує довготривалу нестабільність.
Як нестабільність, так і відтворюваність лазерного гіроскопа можна висловлювати не тільки через частоту биття, але і через відповідні цим биттям варіації реєструється кутової швидкості, величина якої знаходиться за відомим масштабного коефіцієнту гіроскопа.
У цьому випадку за аналогією з відповідними параметрами механічних гіроскопів можна говорити про дрейфовий характеристиках гіроскопа, які визначають відмінність виміряного значення кутової швидкості від істинного. Так наприклад, стрибка різницевої частоти AF буде відповідати дрейф гіроскопа з кутовий швидкістю AQ = AF / k, де k-масштабний коефіцієнт.
На закінчення в якості прикладу розглянемо результати випробувань лазерного гіроскопа www.laserliner.com.ua, що є одним із чутливих елементів тривісною системи фірми Sperry [26]. Розміри тривісною системи: діаметр 25,4 см, висота 17,6 см, маса менше 6 кг. Кожен датчик являє собою лазерний гіроскоп, який має трикутний резонатор зі стороною 12,7 см.Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

©2020VseOBurenii.com – Все о бурении!

Сайт создан исключительно в некоммерческих целях.
При использовании материалов с данного сайта обязательно указывайте ссылку на vseoburenii.com!

Рейтинг@Mail.ru

Игры блог, автомобили. примеры на php.